Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia?
Kto zachowuje Prawo, panuje nad swymi myślami.
Kto życia nie ceni nie wart go.
Kto żyje nadzieją, tańczy bez muzyki.
Kto żyje nadzieją, umrze głodny.
Kto żyje w strachu, nigdy nie będzie wolny.
Kto żyje z ludźmi, to i ludzie z nim.
Kultura serca rozpoczyna się od "dziękuję".
Lenistwo i tchórzostwo to dwaj najwięksi nieprzyjaciele życia duchowego.
Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
Lepiej jest zginąć stojąc, niż żyć klęcząc.
Lepiej pisać niż czytać. Lepiej poetyzować niż pisać. Lepiej żyć niż poetyzować.
Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.