Najszczęśliwsze życie polega na tym, aby nic nie wiedzieć.
Najszybszym rumakiem niosącym nas do doskonałości jest cierpienie.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca. Zwłaszcza trzydzieści ostatnich dni.
Najwyższym prawem i obowiązkiem lekarza jest życie i zdrowie pacjenta.
Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli.
Naszym życiem powinniśmy świat w niebo zamieniać.
Nawet wtedy gdy stanie ci zegarek, twój czas płynie dalej.
Nawiększym złem starości jest nie mieć zaufania do siebie samego.
Nic nie czynić - jest to niejako przestać żyć na świecie.
Nic się na Ziemi bez przyczyny nie dzieje.
Nic tak nie obniża wartości życia jak powierzchowność i płycizna moralna.